system nawigacyjno-informacyjny TOTUPOINT®

tworzymy bezpieczną i dostępną, jednym słowem - przyjazną przestrzeń.

Szczegóły opisu miejsca

Lokalizacja znacznika

Adres: Poznań Szamarzewskiego 89

Miejsce: Uniwersytet Adama Mickiewicza - Kampus Ogrody, budynek E, Wejście

Komunikat wyświetlany przez aplikację na urządzeniu mobilnym Użytkowników

Collegium im. Floriana Znanieckiego w Poznaniu od 26 kwietnia 2010 roku taką nazwę nosi budynek dydaktyczny E na kampusie Ogrody.

znacznik znajduje się nad wejściem do budynku E. Po przejściu przez zewnętrzne drzwi nad którymi znajduje się znacznik jest niewielki przedsionek z kolejnymi drzwiami. Za nimi bardzo duża przestrzeń holu przechodzącego na wprost w korytarz przez cały budynek. W korytarzu po lewej są /szatnie a po prawej oznaczone znacznikiem toalety. Kierując się z drzwi wejściowych w prawą część holu znajduje się sala wykładowa A nosząca imię profesora Michała Sobeckiego. W lewej części holu jest sala wykładowa B oraz schody wiodące na piętro budynku. Uwaga! Przestrzeń holu jak i inne miejsca w budynku mogą czasowo zmieniać wewnętrzy wystrój i układ przeszkód takich jak ławki czy gabloty wystawowe. W budynku odbywają się nie tylko zajęcia dydaktyczne ze studentami, ale także spotkania i konferencje, jak również działania artystyczne i społeczne (np. Galeria Akademicka czy Hyde Park Szamarzewo)

Na elewacji zewnętrznej budynku wmurowana jest tablica pamiątkowa upamiętniająca Floriana Znanieckiego o treści: Florian Znaniecki, 1882–1958, światowej sławy uczony, socjolog, filozof, teoretyk kultury i wychowania, psycholog społeczny. Założyciel pierwszego w Polsce Instytutu Socjologicznego (Poznań, 1920), profesor Uniwersytetu Poznańskiego (1920–1939), Columbia University oraz University of Illinois at Urbana-Champaign. Wewnątrz budynku znajdują się kolejne trzy tablice pamiątkowe, upamiętniające:

  • prof. Michała Sobeskiego,
  • Janusza Korczaka,
  • prof. Leona Leję,

Dźwięk znacznika


Uwagi

Producent nie odpowiada za treść powyżej przedstawionych informacji dotyczących znacznika.

Inne miejsca w mieście Poznań

Powrót do listy wszystkich miejsc

odwiedź nas na Facebook

© Copyright PIRS 2016-2020