system nawigacyjno-informacyjny TOTUPOINT®

tworzymy bezpieczną i dostępną, jednym słowem - przyjazną przestrzeń.

Szczegóły opisu miejsca

Lokalizacja znacznika

Adres: Wrocław Strzegomska 6

Miejsce: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Winda na parterze

Szczegóły: Znacznik znajduje się nad drzwiami windy

Data instalacji: 2019-12-23

Komunikat wyświetlany przez aplikację na urządzeniu mobilnym Użytkowników

Winda - parter

Drzwi do windy są na prawej ścianie idąc od wejścia A, za piątymi drzwiami dzielącymi korytarz oraz na lewej idąc od wejścia B, poruszając się wzdłuż ściany. Stojąc twarzą do windy, przyciski przywołujące windę znajdują się po prawej stronie drzwi na wysokości około metra. Nad nimi dwie wypukłe strzałki. Na ścianie informacja: „nie korzystać z windy w czasie pożaru”. Wchodząc do windy mijamy znacznik zawieszony nad jej drzwiami. Naprzeciw drzwi znajduje się przeszklona ściana kabiny. Panel sterowania znajduje się na prawej ścianie kabiny, mając drzwi do windy za plecami. Dół panelu sterowania znajduje się na wysokości około metra. Przyciski umieszczone na panelu od lewego dołu, kierując się od lewej do prawej, to: piętro minus jeden, parter, piętro pierwsze, piętro drugie, piętro trzecie, piętro czwarte, otwieranie drzwi, alarm – przycisk na żółtym tle. Przyciski podświetlają się po ich naciśnięciu. Nad nimi, na czerwono, wyświetla się numer piętra. Powyżej dwie wypukłe strzałki.

Znaczniki, oprócz parteru, umieszczone są jeszcze na piętrze 1, 2 i 3. Na pierwszym piętrze znajduje się dział pomocy instytucjonalnej, na drugim piętrze sekretariat i dyrekcja, na trzecim piętrze dział rodzinnej i instytucjonalnej pieczy zastępczej.

Wychodząc z windy na każdym z tych pięter, skręcamy w lewo, i przechodzimy przez dwoje drzwi dzielących korytarz, oddalonych od siebie o około pięć i pół metra. Po przejściu przez drzwi jesteśmy na klatce schodowej, a na wprost nas znajdują się drzwi prowadzące do korytarza, nad którymi umieszczony jest znacznik. Wykładzina na korytarzach na piętrach może stanowić wskazówkę dla osób słabowidzących. Na 1 piętrze w środkowej części jest jaśniejsza, a pasy przy ścianach są ciemniejsze w odcieniu szaroniebieskim, na 2 i 3 piętrze środek jest ciemnoniebieski, a pasy przy ścianach są żółte.

Do windy z korytarza oznaczonego znacznikiem wrócimy mijając po prawej stronie klatkę schodową i idąc dalej prosto przez dwoje drzwi dzielących korytarz, oddalonych od siebie o około pięć i pół metra. Chcąc skorzystać z klatki schodowej, po przejściu przez drzwi oznaczone znacznikiem, schody w górę i w dół z balustradą po stronie wewnętrznej znajdują się po naszej prawej stronie. Na każde piętro/parter prowadzi osiemnaście stopni, z czego po dziewięciu stopniach znajduje się spocznik na półpiętrze, a po kolejnych dziewięciu stopniach jesteśmy na piętrze/parterze.

Po wyjściu z windy na parterze, idąc wzdłuż prawej ściany skręcamy w prawo i dochodzimy do wejścia B do MOPS. Stojąc plecami do wejścia B idziemy korytarzem prosto, skręcamy w lewo i dochodzimy do pokoju 25, dział adaptacji osób niepełnosprawnych kas i miejsca dla matki karmiącej. Dokładny opis trasy przy znaczniku wejście B.

Po wyjściu z windy, skręcając w lewo, przechodzimy przez dwoje drzwi dzielących korytarz, oddalonych od siebie o około pięć i pół metra, mijamy klatkę schodową oraz filar oddzielający ciąg komunikacyjny od wnęki. Następnie, po przejściu przez drzwi dzielące korytarz, mijamy kolejno toaletę dla osób z niepełnosprawnością po lewej stronie oraz wnękę z krzesełkami po prawej stronie. Przechodzimy przez dwoje drzwi dzielących korytarz, oddalonych od siebie o około pięć i pół metra, mijamy filar znajdujący się po lewej stronie i dochodzimy do wyjścia A na lewo za filarem. Skręcając natomiast za filarem w prawo, idziemy korytarzem prosto i mijając wnękę po lewej stronie, trafiamy do pokoju 26.

Dźwięk znacznika

Sygnał znacznika może różnić się tempem i brzmieniem

Uwagi

Producent nie odpowiada za treść powyżej przedstawionych informacji dotyczących znacznika.

Inne miejsca w mieście Wrocław

Powrót do listy wszystkich miejsc

odwiedź nas na Facebook

© Copyright PIRS 2016-2020