system nawigacyjno-informacyjny TOTUPOINT®

tworzymy bezpieczną i dostępną, jednym słowem - przyjazną przestrzeń.

Aktualności

Poznań - linia tramwajowa na Naramowice

21 sierpnia 2021

Dzisiaj, jeszcze przed wschodem słońca pierwszy tramwaj linii 3 przejechał nowym odcinkiem trasy na Naramowice w Poznaniu. Odcinek ten to przebudowany zespół przystankowy Wilczak oraz nowe zespoły: Serbska i Włodarska. Nowe przystanki, nowe chodniki - wszystko dostępne dla wszystkich. Wśród zastosowanych rozwiązań nie mogło zabraknąć TOTUPOINT! W 26 miejscach dźwięk znaczników pozwala zlokalizować najważniejsze miejsca a wykonane opisy rozpoznać jego topografię.
Łącze do przykładowego artykułu o tym wdrożeniu

Nowe miejsca we Wrocławiu

27 lipca 2021

Kolejne placówki Urzędu Miejskiego Wrocławia zostały wyposażone w system nawigacyjno-informacyjny TOTUPOINT. Po więcej informacji zajrzyjcie na listę lokalizacji we Wrocławiu.

Więcej znaczników na Uniwersytecie Łódzkim

23 lipca 2021

Uniwersytet Łódzki po ostatnich instalacjach ma już 41 udźwiękowionych i opisanych miejsc. W Łodzi jest ich teraz 38 natomiast w Filii Uniwersytetu w Tomaszowie Mazowieckim 3. Niemal wszystkie pomagają odnaleźć wejścia do budynków, ale są i takie, które stanowią punkty orientacyjne w otwartej przestrzeni. Na początek takie właśnie miejsca są najważniejsze.

Płock na początek lipca!

3 lipca 2021

W Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku udźwiekowiliśmy i opisaliśmy 22 miejsca. Na zewnątrz jest ich 7 a we wnętrzach 15. Wkrótce ta liczba jeszcze nieco wzrośnie. Poza budynkami na terenie kampusu, oznaczony został Dom Studenta.

W Poznaniu: kolejna makieta i TOTUPOINT otwiera drzwi!

25 czerwca 2021

Dzisiaj ostatnia makieta należąca do Miasta została wyposażona w znacznik. Teraz nie będzie trudne odnalezienie jej na Starym Rynku!

Ponadto na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, przy jednym z wejść na kampusie "Ogrody" zamontowaliśmy znacznik zintegrowany z siłownikiem otwierania drzwi. Zobaczcie film pokazujący jak to działa.

Znaczniki w Raciborzu

18 czerwca 2021

W Państwowej wyższej Szkole Zawodowej w Poznaniu udźwiekowiliśmy i opisaliśmy 15 miejsc. Na zewnątrz jest ich 6 a we wnętrzach 9. Dzięki temu teren Uczelni stał się łatwiejszy dla osób z niepełnosprawnościami. To na początek. Mamy nadzieję, że sieć głosowych znaczników TOTUPOINT w tym miejscu się będzie rozwijać. Są chęci, jest potencjał więc... trzeba tylko trochę cierpliwości!

Pierwsze miejsca w województwie Warmińsko-Mazurskim!

4 czerwca 2021

W olsztynie, w Warmińsko-Mazurskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego pojawiły się 3 znaczniki TOTUPOIT. Pomagają odnaleźć futkę wejściową, wejście do budynku, a we wnętrzu - sekretariat. Każdy punkt zawiera opis jak do niego dojść i jak z niego wrócić np. na przystanek komunikacji miejskiej. Sprawdźcie to sami na stronie z lokalizacjami punktów w Ośrodku!

Znowu w Poznaniu!

27 kwietnia 2021

Z radością i satysfakcją pora ogłosić nowe, pokaźne wdrożenie TOTUPOINT. Kolejna instytucja, kolejna uczelnia w Poznaniu wybrała ten system jako najlepszy aby ułatwić osobom z niepełnosprawnością wzroku studiowanie lub pracę na swoim terenie. Tym razem jest to Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu.

Pierwsze znaczniki na tej uczelni pojawiły się już w 2018 roku przy pięciu planach tyflograficznych. Teraz przybyło kolejnych 40 miejsc, w których znaczniki głosowe pozwolą zorientować się w przestrzeni - w rozkładzie pomieszczeń oraz w zwykłej odpowiedzi na zupełnie zwykłe pytanie: "gdzie jestem?".

Wszystkie znaczniki są głosowe - nie pozwalamy sobie na wdrożenia o wątpliwej skuteczności! Tylko takie znaczniki dają realną pomoc, ponieważ to właśnie dźwięk ustawia nas w odpowiednim kierunku, ustala pozycję początkową, która pozwala właściwie interpretować słowa "po lewej", "przed Tobą", itp...

Znaczniki nie boją się mrozu ani upału, prażącego Słońca ani ulewnego deszczu. Śniegu również! Mogą być wszędzie, więc niech wszędzie będą!

Przy okazji Poznań wysunął się na pierwsze miejsce w Polsce mając u siebie 147 punktów TOTUPOINT. Czujemy jednak, że może się to wkrótce zmienić!

Zobaczcie poznańskie lokalizacje.

TOTUPOINT jest jednym z najciekawszych przedsięwzięć dla dostępności

20 stycznia 2021

Od lat działamy na rzecz dostępności, której celem jest możliwie największy poziom samodzielności osób ze szczególnymi potrzebami. System TOTUPOINT został zauważony przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej jako jeden z kilkunastu najciekawszych projektów, będąc jednocześnie jedynym systemem nawigacyjno-informacyjnym działającym na rzecz osób z niepełnosprawnością wzroku

Zapraszamy do obejrzenia filmu, którym Ministerstwo doceniło nasze działania!

PIRS CREATIVE LAB - Partnerstwo na rzecz Dostępności | Napisy PL | PJM

Dzieje się w Poznaniu!

18 grudnia 2020

Dziś imponujący przyrost liczby nowych miejsc zanotowaliśmy w Poznaniu. Są to:

Wszystkie te miejsca w sposób nieco inny, ale jednakowo wyjątkowy nas cieszą!

Śląski Urząd Wojewódzki udostępnia kolejne swoje obiekty

15 grudnia 2020

Po wiosennej instalacji znaczników w Urzędzie przy Jagiellońskiej 25 w Katowicach i wczorajszej w Częstochowie przyszła kolej na kolejne budynki Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. W Bielsku-Białej, przy ul. Piastowskiej 40A pojawiło się 7 znaczników a 5 w Katowicach, przy Powstańców 41A.

Nowe miasta, wiele nowych punktów TOTUPOINT

14 grudnia 2020

Dziś znaczniki pojawiły się w trzech nowych miastach. Są to: Częstochowa, Skierniewice oraz Tomaszów Mazowiecki. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia wskazanych miejsc i doświadczania, jak pomocny jest TOTUPOINT!

Znacznik w siedzibie PFRON

9 grudnia 2020

Dzisiaj pojawił się pierwszy znacznik w siedzibie Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Warszawie, przy Al. Jana Pawła II 13. Sprawdźcie szczegóły. Dziękujemy!

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

17 września 2020

W Poznaniu TOTUPOINT można spotkać już w 90 miejscach! Tym razem stało się to za sprawą instalacji wykonanej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Znaczniki pomagają odnaleźć się w przestrzeni Collegium Novum przy ul. Niepodległości 4 oraz w budynkach Kampusu Ogrody, przy ul. Szamarzewskiego 89.

Centrum Komunikacyjne w Kielcach

27 sierpnia 2020

Kolejna dobra wiadomość jest o tym, że TOTUPOINT pokazał się w mieście, w jakim go jeszcze nie było! Właśnie dziś zostało uroczyście oddane Centrum Komunikacyjne w Kielcach. Jest to słynne UFO, czyli dworzec autobusowy, który po gruntownym remoncie służy już podróżnym. Dzięki licznym, przemyślanym udogodnieniom jest obiektem dostępny dla wszystkich. My cieszymy się szczególnie, że jest on udźwiękowiony i opisany za pomocą TOTUPOINT... To nie dziwne, bo czyż jest coś lepszego? Mamy wielką nadzieję, że wszyscy bez wyjątku będą się czuli dobrze i bezpiecznie w tej ładnej, nowoczesnej przestrzeni!

Toalety we wrocławskich parkach

25 sierpnia 2020

Dzięki Zarządowi Zieleni Miejskiej we wrocławskich parkach pojawiły się pierwsze znaczniki na toaletach. Wszyscy wiemy, jak czasem bywa ważne, by takie miejsce sprawnie odnaleźć. Niezwykle cieszymy się z tej instalacji! Wspomniane parki to: Grabiszyński, Karłowicki, Kleciński oraz Wschodni.

Znaczniki TOTUPOINT w Grudziądzu

9 czerwca 2020

Po półrocznych, zakończonych dobrym wynikiem testach w Chorzowie, przyszła pora na wdrożenie! Dzięki staraniom Koła PZN w Grudziądzu, przejście przez ul. Korczaka zintegrowane zostało z TOTUPOINT. To miejsce bardzo uczęszczane, a ulica ruchliwa. Teraz bez trudu można odnaleźć pasy a zdalne wzbudzanie sygnalizacji jest bezpieczne i bardzo wygodne - wystarczy nacisnąć wirtualny przycisk na ekranie naszej aplikacji! Zachęcamy gorąco wszystkich do testowania, a osobom, które zaangażowały się w to przedsięwzięcie serdecznie dziękujemy!

Jeśli macie już najnowszą wersję programu dla IOS (wzmianka poniżej) to koniecznie sprawdźcie lokalizację tego miejsca...

Przejście przez ul. Korczaka w Grudziądzu

Nowa funkcjonalność aplikacji TOTUPOINT (wersja 3.0.0)

23 maja 2020

Okres pandemii to dobry czas na prace rozwojowe... W App Store pokazała się właśnie nowa wersja oprogramowania TOTUPOINT a w niej dwie bardzo użyteczne funkcje: przeglądanie lokalizacji punktów oraz tworzenie tzw. tras. Po więcej informacji odsyłamy do aplikacji!

Użytkowników telefonów z systemem Android uspokajamy - w niedługim czasie pojawi się również aktualizacja dla tego systemu.

Znaczniki w Katowicach!

3 marca 2020

W dniu 3 marca 2020 roku, w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego odbyła się konferencja "Dostępność Plus w województwie Śląskim - perspektywa różnych sektorów". Konferencję poprzedziło spotkanie z mediami poświęcone instalacji TOTUPOINT w budynkach Urzędu Marszałkowskiego. Zapraszamy do obejrzenia relacji telewizyjnej i krótkiej notatki radiowej.

Trzeba dodać, że również Śląski Urząd Wojewódzki udostępnił swoją przestrzeń instalując w 11 miejscach znaczniki. W ten sposób budynek przy ul. Jagiellońskiej 25 z wejściem również od ul. Ligonia 46, mieszczący obydwa urzędy posiada aż 21 znaczników. Sprawdźcie wszystkie lokalizacje TOTUPOINT w Katowicach.

Podsumowanie roku 2019

31 grudnia 2019

W kilku słowach można napisać, że to był dobry rok dla TOTUPOINT. Liczba udźwiękowionych i opisanych miejsc wzrosła z ok. 120 na 414. Odczytujemy to jako znak, że marka TOTUPOINT staje się coraz bardziej rozpoznawalna, a koncepcja systemu, kierunek w jakim się rozwija są dobrze odbierane. To bardzo ważne dla nas, dla których ta praca to nie tylko wizja i pasja. To coś na kształt misji sprawiania Świata lepszym, bardziej dostępnym dlanajszerszej możliwej grupy osób.

Na naszej drodze spotkaliśmy wiele osób, z których wszyscy pozostają w naszych serdecznych myślach, wszystkim gorąco, z całego serca dziękujemy.

Wrocław - już nie tylko Uczelnie...

23 grudnia 2019

Dobre wieści tym razem pochodzą z Wrocławia, w którym Urząd Miejski i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej łącznie udźwiękowiły 18 miejsc. Mamy nadzieję, że to początek dalszych działań w kierunku ułatwienia orientacji w przestrzeni Miasta.

W Poznaniu pojawiły się nowe punkty TOTUPOINT!

16 grudnia 2019

Z radością i wdzięcznością komunikujemy, że od dnia 16 grudnia 2019 roku, w Urzędzie Miasta przy Placu Kolegiackim 17 działa 14 punktów udźwiękowienia i opisu przestrzeni. Niezależnie od tego, rewitalizowany "Dzieciniec pod Słońcem" również staje się bardziej dostępny - 7 znaczników pomoże odnaleźć najistotniejsze miejsca. Wszystkim, którzy się do tego przyczynili serdecznie dziękujemy!

Łódź nie daje się dogonić!

30 listopada 2019

W Łodzi, na koniec listopada pojawiło się 46 nowych udźwiękowionych miejsc. Już nie tylko Urząd Miasta wspiera udostępnienie przestrzeni ale również Uniwersytet Łódzki postanowił docenić walory naszego rozwiązania. W rezultacie, na ul. Piotrkowskiej i na Przystanku "Piotrkowska Centrum" nowych punktów TOTUPOINT pojawiło się 30, natomiast na terenie należącym do Uniwersytetu 16. Szczegóły oczywiście znajdziecie na stronie z lokalizacjami.

Pierwsze przejście dla pieszych zintegrowane z TOTUPOINT!

31 października 2019

W chorzowie, na przejściu dla pieszych przy Domu Pomocy Społecznej wykonaliśmy pierwszą na Świecie integrację sygnalizacji świetlnej z systemem TOTUPOINT. Teraz miejsce przejścia będzie można zlokalizować dzięki komunikatowi głosowemu, natomiast zamiast szukania przycisku na słupku wystarczy dotknąć ekranu telefonu. Mamy nadzieję, że to rozwiązanie się spodoba!

Aktualizacja aplikacji dla IOS (2.2.4)

20 października 2019

Opublikowaliśmy aktualizację aplikacji dla IOS o identyfikatorze wersji 2.2.4. Więcej szczegółów w Instrukcji Użytkownika.

Kolejne punkty w Tychach i Lędzinach

17 października 2019

W dniach 16 i 17 października udźwiękowionych i opisanych zostało kolejnych 8 punktów w Tychach. Jest to kontynuacja projektu "Przestrzeń bez barrier" finansowanego przez Urząd Miasta Tychy. Wszystkie lokalizacje zostały wytypowane przez osoby niewidome co oznacza, że system przynosi realną pomoc i warto go rozwijać. Dodatkowo wszystkie wcześniej zainstalowane w mieście punkty zostały sprawdzone pod kątem sprawności.

Pojawił się również pierwszy punkt w sąsiedztwie - w Lędzinach. Mamy nadzieję, że to początek szerszych działań.

Wielkopolskie Stowarzyszenie Niewidomych

20 sierpnia 2019

Wejście do Wielkopolskiego Stowarzyszenia Niewidomych można teraz łatwiej odnaleźć dzięki udźwiękowieniu i opisowi tego miejsca.

Znaczniki na Politechnice Wrocławskiej

31 maja 2019

Politechnika Wrocławska posiada 30 udźwiękowionych i opisanych miejsc za pomocą systemu TOTUPOINT. Taka ilość imponuje - dziękujemy!

Znaczniki na uczelniach wyższych w Bydgoszczy i Łodzi

26 maja 2019

W ostatnich dniach pojawiły się znaczniki na obiektach należących do Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz do Politechniki Łódzkiej, po 3 w każdej z Uczelni

Galeria "Morena" w Gdańsku!

29 kwietnia 2019

Z wdzięcznością dla firmy Carrefour i równie dużą satysfakcją informujemy, że Galeria "Morena" w Gdańsku jest pierwszą galerią handlową, w której znaczniki TOTUPOINT pomogą orientować się w przestrzeni. Sprawdźcie koniecznie pełną listę 20 udźwiękowionych i opisanych miejsc.

To pierwsze punkty w takim obiekcie ale to również pierwsze punkty w Trójmieście. Zachęcamy wszystkich do wizyty w "Morenie"!

Znaczniki TOTUPOINT na 31 miejskich przychodniach

25 marca 2019

Kolejny etap wdrażania systemu w Łodzi to udźwiękowienie i opis 31 nowych punktów w miejskiej przestrzeni. Tym razem są to obiekty Miejskich Centrów Medycznych. Pełną listę 83 lokalizacji można znaleźć tutaj.

Znaczniki TOTUPOINT na autobusowym dworcu Łódź Fabryczna

15 marca 2019

Od dzisiaj będzie nnam znacznie łatwiej odnaleźć się na dworcu autobusowym Łódź Fabryczna. Znaczniki TOTUPOINT powiedzą, przy jakim peronie się znajdujemy a opisy przestrzeni pomogą podjąć decyzję w którą stronę skierować kroki. Znaczników jest obecnie 14. Szczegóły - jak zawsze - można znaleźć na stronie systemu w zakładce z lokalizacjami. Oto jedna z relacji medialnych.

Kto może, niech sprawdzi system w działaniu!

aktualizacja aplikacji dla IOS

7 stycznia 2019

Wersja 2.1.1 umożliwia przesyłanie informacji diagnostycznych na nasze serwery, dzięki czemu możemy nadzorować stan techniczny znaczników, a tym samym lepiej dbać o sprawność systemu. To bardzo niewielkie ilości danych a korzyści dla Użytkowników są oczywiste. Zachęcamy wszystkich, aby w aplikacji włączali dostęp do Internetu. Dziękujemy!.

Pobierz aplikację dla IOS, Przeczytaj zaktualizowaną instrukcję Użytkownika

Znaleziony na FB krótki film...

2018-11-26

Działanie systemu, w bardzo krótkiej formie pokazuje taki oto film. W dwie pierwsze doby miał ponad 60000 odsłon. Niestety, aby go obejrzeć, trzeba mieć konto na FB....Tych, co takie konto mają zapraszamy do oglądania!

aktualizacja aplikacji dla IOS

15 listopada 2018

Aktualizacja do wersji 2.0.0, to kilka nowych funkcji. Przede wszystkim, od tej pory tekst znaczników może być w pełni formatowany, czyli zawierać nagłówki, paragrafy, łącza i wszelkie inne, właściwe dla stron internetowych elementy. Pozwala też modyfikować i dostosowywać do indywidualnych potrzeb więcej parametrów wpływających na współdziałanie aplikacji ze znacznikami, a w konsekwencji komfort użytkowania systemu TOTUPOINT. Zmiany są istotne, dotyczą również gestów. Z tego powodu zachęcamy serdecznie do przeczytania aktualnej instrukcji.

Pobierz aplikację, Przeczytaj zaktualizowaną instrukcję Użytkownika

Przekroczyliśmy setkę!

7 listopada 2018

W Łodzi znaczników przybywa, dzięki temu łączna ich liczba przekroczyła właśnie 100. Ciekawe, jaką liczbą zakończymy rok? Trzymajcie kciuki!!!

Zobaczcie wszystkie lokalizacje

Znaczniki na Dobrej 55 w Warszawie

25 października 2018

W budynku Wydziałów Neofilologii i Lingwistyki Stosowanej pojawiły się znaczniki. Więcej możecie przeczytać na stronie Biura ds. Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Warszawskiego

TOTUPOINT na Festiwal Kultury Bez Barier

1 października 2018

Początek października to czas 6 Festiwalu Kultury Bez Barier. Teraz będzie Wam łatwiej odnaleźć niektóre obiekty i poznać topografię ich wnętrza dzięki znacznikom TOTUPOINT. Wspólnie z Fundacją Kultury Bez Barier wytypowaliśmy 5 obiektów. Są to: Teatr Komedia, Teatr Syrena, TR Warszawa, Muzeum Sztuki Nowoczesnej oraz Muzeum Warszawy.

Zadanie jest pierwszym, jakie wykonaliśmy w ramach projektu "Wirtualna Warszawa". Mamy nadzieję, że jest to początek dłuższej, dobrej współpracy.

Znaczniki w Łodzi

23 sierpnia 2018

Już niedługo, znaczniki TOTUPOINT pojawią się w Łodzi. Zapraszamy do obejrzenia relacji z konferencji prasowej zorganizowanej przez Urząd Miasta Łodzi.

Nowe znaczniki w Tychach

16 sierpnia 2018

Od kilku dni, w Tychach zainstalowanych jest 8 nowych znaczników. Ich lokalizacje zostały wybrane przez Użytkowników systemu, co oznacza, że znaczniki są w tych miejscach potrzebne. O formalności zadbało Koło Polskiego Związku Niewidomych w Tychach, a finanse zapewnił lokalny Samorząd.

Rozmowa o systemie TOTUPOINT na antenie Tyfloradia

7 sierpnia 2018

Wczoraj, Jan Szuster gościł na antenie Tyfloradia, gdzie W audycji na żywo, z prowadzącym program Michałem Dziwiszem rozmawiał o systemie TOTUPOINT. Zarejestrowanej audycji możecie wysłuchać poprzez stronę www.tyflopodcast.net. Zapraszamy!

PolAndRock Festival 2018 (Woodstock 2018)

30 lipca 2018

Na tegorocznym festiwalu będziecie mogli łatwiej odnaleźć stoisko Fundacji Kultury Bez Barier! Będzie ono oznaczone znacznikiem TOTUPOINT. Kto jeszcze nie miał okazji zapoznać się z naszym systemem, a jednocześnie będzie chciał spotkać Ludzi Fundacji - załatwi dwie sprawy w jednym czasie. Zapraszamy na wzgórzu ASP do Namiotu „100 lecie praw – Adwokaci na Festiwalu".

aktualizacja aplikacji dla IOS

27 lipca 2018

Aktualizacja do wersji 1.3.7, pozwala modyfikować więcej parametrów pracy poszczególnych znaczników. Sprawdźcie sami - podwójne dotknięcie z przytrzymaniem na pasku nagłówka karty otwiera ekran edycji tych parametrów.

Pobierz aplikację, Przeczytaj zaktualizowaną instrukcję Użytkownika

Wspólne testowanie TOTUPOINT

1 czerwca 2018

W dniu 5 czerwca 2018 roku, o godzinie 14-tej, w Polskim Związku Niewidomych przy Konwiktorskiej w Warszawie będzie okazja, aby spotkać się z nami. Zachęcamy do przybycia wszystkich, którzy chcieliby zapoznać się z systemem TOTUPOINT, a przy okazji zadać pytania lub przekazać uwagi.

Więcej przeczytacie na stronie aktualności Instytutu Tyflologicznego.

aktualizacja aplikacji dla IOS

24 maja 2018

Aktualizacja do wersji 1.3.6 przynosi ciekawą funkcję - możliwość sortowania kart znaczników w takiej kolejności, aby widoczna była karta znacznika najbliższego, a pod nią leżały karty znaczników coraz bardziej odległych. Taka funkcjonalność jest bardzo przydatna, gdy znajdujemy się w miejscu o znacznym zagęszczeniu znaczników. Do tej pory widoczna była karta najpóźniej wykrytego znacznika, czyli zwykle nie tego, przy którym się znajdujemy. Teraz możemy znacznie szybciej poznać swoje położenie!

Pobierz aplikację, Przeczytaj instrukcję Użytkownika

znaczniki TOTUPOINT na Konwiktorskiej w Warszawie

15 maja 2018

W dniu 15 maja 2018 roku, dzięki uprzejmości Instytutu Tyflologicznego Polskiego Związku Niewidomych zamontowaliśmy 10 znaczników TOTUPOINT w obrębie obydwu budynków, czyli przy Konwiktorskiej 7 i Konwiktorskiej 9. Przy obydwu wejściach znajdują się znaczniki głosowe, typu GZB021-2W, które dzięki znacznej głośności są dobrze słyszalne mimo natężonego ruchu ulicznego. Wewnątrz umieściliśmy 8 miniaturowych znaczników sygnalizacyjnych SWB001, pomagających zlokalizować najczęściej odwiedzane przez Gości biura. Wszystkie znaczniki w swoich informacjach tekstowych opisują przestrzeń budynków, dzięki czemu można jeszcze przed wizytą zapoznać się z topografią wnętrza. Znakomicie pomaga w tym lista lokalizacji znaczników, na której można sprawdzić gdzie dokładnie znaczniki są rozmieszczone i jakie emitują dźwięki.

Przeczytaj też aktualności Instytutu Tyflologicznego.

aplikacja TOTUPOINT dla IOS, wersja 1.3.5

14 maja 2018

Aktualizacja do wersji 1.3.5, poza drobnymi niewidocznymi dla Użytkowników poprawkami, pozwala wprowadzić dwa nowe parametry:

  • Czas trwania dźwięku dla aktywacji automatycznej,
  • Czas trwania dźwięku dla aktywacji ręcznej.

Pobierz aplikację, Przeczytaj instrukcję Użytkownika

TOTUPOINT robi wrażenie!

24 kwietnia 2018

Koncepcja systemu TOTUPOINT podoba się nie tylko Twórcom i Użytkownikom... Ostatnio zrobiła ogromne wrażenie na Urzędnikach, i to wysokiego szczebla... Dzisiaj Pirs Creative Lab Sp. z O. O. jest Sygnatariuszem "Paktu na rzecz dostępności". Sygnatariuszy w kategorii "przedsiębiorstwo" było zaledwie kilku, co pokazuje skalę sukcesu. Pełna lista znajduje się tutaj. Warto poznać też program Dostępność+

nowa funkcjonalność na stronie internetowej systemu TOTUPOINT

18 kwietnia 2018

Ostatnio znacznie rozbudowaliśmy funkcjonalność strony pokazującej listę znaczników zainstalowanych. Teraz każda pozycja jest odnośnikiem, do strony zawierającej szczegóły znacznika. Jeżeli jego właściciel lub administrator poprawnie wpisze wszelkie dane na swoim portalu zarządzania znacznikami, to będziemy mieli dokładną informację o adresie, nazwie miejsca i dokładnym umiejscowieniu znacznika. Będziemy mogli zapoznać się z treścią udostępnianej przez znacznik informacji tekstowej, będziemy mogli posłuchać sekwencji tonowych i odtworzyć komunikat głosowy, o ile dany znacznik taki komunikat posiada.

Miniaturowy znacznik sygnalizacyjny SWB001

30 marca 2018

Rodzina znaczników elektronicznych została właśnie uzupełniona o model SWB001 przeznaczony do instalacji we wnętrzach, aby ułatwiać lokalizowanie pomieszczeń, schodów, wind itp. Znaczniki te są proste a ich dźwiękowe możliwości ograniczają się do wytwarzania standardowych sekwencji tonowych. Pozostałe funkcje nie zostały ograniczone - możliwości konfiguracyjne i diagnostyczne są takie, jak dla innych urządzeń.

Zaczynamy pisać historię TOTUPOINT...

2 lutego 2018

Postanowiliśmy uzupełnić stronę internetową systemu TOTUPOINT o aktualności. W tym miejscu pojawiać się będą nowości produktowe, informacje o aktualizacjach oprogramowania, wzmianki o innych, ważnych dla rozwoju systemu wydarzeniach. Mamy nadzieję, że lista będzie się szybko wydłużać o nowe wpisy. Dodajcie sobie tę stronę do ulubionych!

odwiedź nas na Facebook

© Copyright PIRS 2016-2020