system TOTUPOINT wiele znaczy...

tworzymy bezpieczną i dostępną, jednym słowem - przyjazną przestrzeń.

Aktualności

aktualizacja aplikacji dla IOS

15 listopada 2018

Aktualizacja do wersji 2.0.0, to kilka nowych funkcji. Przede wszystkim, od tej pory tekst znaczników może być w pełni formatowany, czyli zawierać nagłówki, paragrafy, łącza i wszelkie inne, właściwe dla stron internetowych elementy. Pozwala też modyfikować i dostosowywać do indywidualnych potrzeb więcej parametrów wpływających na współdziałanie aplikacji ze znacznikami, a w konsekwencji komfort użytkowania systemu TOTUPOINT. Zmiany są istotne, dotyczą również gestów. Z tego powodu zachęcamy serdecznie do przeczytania aktualnej instrukcji.

Pobierz aplikację, Przeczytaj zaktualizowaną instrukcję Użytkownika

Przekroczyliśmy setkę!

7 listopada 2018

W Łodzi znaczników przybywa, dzięki temu łączna ich liczba przekroczyła właśnie 100. Ciekawe, jaką liczbą zakończymy rok? Trzymajcie kciuki!!!

Zobaczcie wszystkie lokalizacje

Znaczniki na Dobrej 55 w Warszawie

25 października 2018

W budynku Wydziałów Neofilologii i Lingwistyki Stosowanej pojawiły się znaczniki. Więcej możecie przeczytać na stronie Biura ds. Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Warszawskiego

TOTUPOINT na Festiwal Kultury Bez Barier

1 października 2018

Początek października to czas 6 Festiwalu Kultury Bez Barier. Teraz będzie Wam łatwiej odnaleźć niektóre obiekty i poznać topografię ich wnętrza dzięki znacznikom TOTUPOINT. Wspólnie z Fundacją Kultury Bez Barier wytypowaliśmy 5 obiektów. Są to: Teatr Komedia, Teatr Syrena, TR Warszawa, Muzeum Sztuki Nowoczesnej oraz Muzeum Warszawy.

Zadanie jest pierwszym, jakie wykonaliśmy w ramach projektu "Wirtualna Warszawa". Mamy nadzieję, że jest to początek dłuższej, dobrej współpracy.

Znaczniki w Łodzi

23 sierpnia 2018

Już niedługo, znaczniki TOTUPOINT pojawią się w Łodzi. Zapraszamy do obejrzenia relacji z konferencji prasowej zorganizowanej przez Urząd Miasta Łodzi.

Nowe znaczniki w Tychach

16 sierpnia 2018

Od kilku dni, w Tychach zainstalowanych jest 8 nowych znaczników. Ich lokalizacje zostały wybrane przez Użytkowników systemu, co oznacza, że znaczniki są w tych miejscach potrzebne. O formalności zadbało Koło Polskiego Związku Niewidomych w Tychach, a finanse zapewnił lokalny Samorząd.

Rozmowa o systemie TOTUPOINT na antenie Tyfloradia

7 sierpnia 2018

Wczoraj, Jan Szuster gościł na antenie Tyfloradia, gdzie W audycji na żywo, z prowadzącym program Michałem Dziwiszem rozmawiał o systemie TOTUPOINT. Zarejestrowanej audycji możecie wysłuchać poprzez stronę www.tyflopodcast.net. Zapraszamy!

PolAndRock Festival 2018 (Woodstock 2018)

30 lipca 2018

Na tegorocznym festiwalu będziecie mogli łatwiej odnaleźć stoisko Fundacji Kultury Bez Barier! Będzie ono oznaczone znacznikiem TOTUPOINT. Kto jeszcze nie miał okazji zapoznać się z naszym systemem, a jednocześnie będzie chciał spotkać Ludzi Fundacji - załatwi dwie sprawy w jednym czasie. Zapraszamy na wzgórzu ASP do Namiotu „100 lecie praw – Adwokaci na Festiwalu".

aktualizacja aplikacji dla IOS

27 lipca 2018

Aktualizacja do wersji 1.3.7, pozwala modyfikować więcej parametrów pracy poszczególnych znaczników. Sprawdźcie sami - podwójne dotknięcie z przytrzymaniem na pasku nagłówka karty otwiera ekran edycji tych parametrów.

Pobierz aplikację, Przeczytaj zaktualizowaną instrukcję Użytkownika

Wspólne testowanie TOTUPOINT

1 czerwca 2018

W dniu 5 czerwca 2018 roku, o godzinie 14-tej, w Polskim Związku Niewidomych przy Konwiktorskiej w Warszawie będzie okazja, aby spotkać się z nami. Zachęcamy do przybycia wszystkich, którzy chcieliby zapoznać się z systemem TOTUPOINT, a przy okazji zadać pytania lub przekazać uwagi.

Więcej przeczytacie na stronie aktualności Instytutu Tyflologicznego.

aktualizacja aplikacji dla IOS

24 maja 2018

Aktualizacja do wersji 1.3.6 przynosi ciekawą funkcję - możliwość sortowania kart znaczników w takiej kolejności, aby widoczna była karta znacznika najbliższego, a pod nią leżały karty znaczników coraz bardziej odległych. Taka funkcjonalność jest bardzo przydatna, gdy znajdujemy się w miejscu o znacznym zagęszczeniu znaczników. Do tej pory widoczna była karta najpóźniej wykrytego znacznika, czyli zwykle nie tego, przy którym się znajdujemy. Teraz możemy znacznie szybciej poznać swoje położenie!

Pobierz aplikację, Przeczytaj instrukcję Użytkownika

znaczniki TOTUPOINT na Konwiktorskiej w Warszawie

15 maja 2018

W dniu 15 maja 2018 roku, dzięki uprzejmości Instytutu Tyflologicznego Polskiego Związku Niewidomych zamontowaliśmy 10 znaczników TOTUPOINT w obrębie obydwu budynków, czyli przy Konwiktorskiej 7 i Konwiktorskiej 9. Przy obydwu wejściach znajdują się znaczniki głosowe, typu GZB021-2W, które dzięki znacznej głośności są dobrze słyszalne mimo natężonego ruchu ulicznego. Wewnątrz umieściliśmy 8 miniaturowych znaczników sygnalizacyjnych SWB001, pomagających zlokalizować najczęściej odwiedzane przez Gości biura. Wszystkie znaczniki w swoich informacjach tekstowych opisują przestrzeń budynków, dzięki czemu można jeszcze przed wizytą zapoznać się z topografią wnętrza. Znakomicie pomaga w tym lista lokalizacji znaczników, na której można sprawdzić gdzie dokładnie znaczniki są rozmieszczone i jakie emitują dźwięki.

Przeczytaj też aktualności Instytutu Tyflologicznego.

aplikacja TOTUPOINT dla IOS, wersja 1.3.5

14 maja 2018

Aktualizacja do wersji 1.3.5, poza drobnymi niewidocznymi dla Użytkowników poprawkami, pozwala wprowadzić dwa nowe parametry:

  • Czas trwania dźwięku dla aktywacji automatycznej,
  • Czas trwania dźwięku dla aktywacji ręcznej.

Pobierz aplikację, Przeczytaj instrukcję Użytkownika

TOTUPOINT robi wrażenie!

24 kwietnia 2018

Koncepcja systemu TOTUPOINT podoba się nie tylko Twórcom i Użytkownikom... Ostatnio zrobiła ogromne wrażenie na Urzędnikach, i to wysokiego szczebla... Dzisiaj Pirs Creative Lab Sp. z O. O. jest Sygnatariuszem "Paktu na rzecz dostępności". Sygnatariuszy w kategorii "przedsiębiorstwo" było zaledwie kilku, co pokazuje skalę sukcesu. Pełna lista znajduje się tutaj. Warto poznać też program Dostępność+

nowa funkcjonalność na stronie internetowej systemu TOTUPOINT

18 kwietnia 2018

Ostatnio znacznie rozbudowaliśmy funkcjonalność strony pokazującej listę znaczników zainstalowanych. Teraz każda pozycja jest odnośnikiem, do strony zawierającej szczegóły znacznika. Jeżeli jego właściciel lub administrator poprawnie wpisze wszelkie dane na swoim portalu zarządzania znacznikami, to będziemy mieli dokładną informację o adresie, nazwie miejsca i dokładnym umiejscowieniu znacznika. Będziemy mogli zapoznać się z treścią udostępnianej przez znacznik informacji tekstowej, będziemy mogli posłuchać sekwencji tonowych i odtworzyć komunikat głosowy, o ile dany znacznik taki komunikat posiada.

Miniaturowy znacznik sygnalizacyjny SWB001

30 marca 2018

Rodzina znaczników elektronicznych została właśnie uzupełniona o model SWB001 przeznaczony do instalacji we wnętrzach, aby ułatwiać lokalizowanie pomieszczeń, schodów, wind itp. Znaczniki te są proste a ich dźwiękowe możliwości ograniczają się do wytwarzania standardowych sekwencji tonowych. Pozostałe funkcje nie zostały ograniczone - możliwości konfiguracyjne i diagnostyczne są takie, jak dla innych urządzeń.

Zaczynamy pisać historię TOTUPOINT...

2 lutego 2018

Postanowiliśmy uzupełnić stronę internetową systemu TOTUPOINT o aktualności. W tym miejscu pojawiać się będą nowości produktowe, informacje o aktualizacjach oprogramowania, wzmianki o innych, ważnych dla rozwoju systemu wydarzeniach. Mamy nadzieję, że lista będzie się szybko wydłużać o nowe wpisy. Dodajcie sobie tę stronę do ulubionych!

odwiedź nas na Facebook

© Copyright PIRS 2016-2018